Достапни линкови

Вашингтон: ФБИ истражува дали претставници на Пентагон шпиунирале за Израел


Американското Федрелно Истражно Биро спроведувало истрага за тоа дали претставници на Пентагон шпионирале во корист на Израел, јавуваат западните медиуми, повикувајќи се на извори во Еф Би Ај. Се прецизира дека извесни податоци за Иран му биле проследени на Израел преку една американско израелска лоби група. Израел веднаш ги отфрли ваквите обвинувања.
XS
SM
MD
LG