Достапни линкови

Вашингтон: Буш прв пат призна дека имало лоши проценки за поствоените услови во Ирак


Американскиот претседател Џорџ Буш за прв пат признал дека имало лоши проценки околу тоа какви ќе бидат пост-воените услови во Ирак. Буш во интервјуто за Њујорк Тајмс оценил дека бунтовничкото движење во Ирак е последица на брзата победа врз армијата на Садам Хусеин, но оти американската стратегија е доволно флексибилна.
XS
SM
MD
LG