Достапни линкови

Москва: Траги од експлозив кај едниот урнат авион во вторникот


Рускиот истражни органи пронашле траги од експлозив кај едниот од двата авиони, кои се урнаа во вторникот. Интерфакс јави дека безбедносните служби оцениле дека најмалку едното уривање од речиси симултаните две несреќи, е терористички акт.
XS
SM
MD
LG