Достапни линкови

Париз: Репортери без граници остро го осудија убиството на италијанскиот новинар во Ирак


Организацијата Репортери без граници денеска остро го осуди убиството на италијанскиот новинар Енцо Балдони во Ирак. Катарската телевизија Ал Џезеира јави дека радикалната група која се нарекува исламска армија на Ирак го убила Балдони, откако претходно го држеше како заложник. Италијанскиот премиер Силвио Берлускони осудувајки го овој, како што рече, варварски чин, повтори дека Италија останува на својот курс во Ирак.
XS
SM
MD
LG