Достапни линкови

Лондон: Пронајдено ново поеколошко автомобилско гориво


Британски научници соопштија дека пронашле ново, поеколошко автомобилско гориво, произведено од сончогледовото масло за јадење. На презентацијата пред членовите на американското хемиско друштво во Филаделфија научниците од Универзитетот во Лидс изјавија дека пронашле начин од ова масло да создадат евтино алтернативно гориво.
XS
SM
MD
LG