Достапни линкови

Охрид: Промоција на Ренџерскиот балатлјон на АРМ


Денеска на Билјанини извори кај Охрид, со показна вежба, ќе биде промовиран Ренџерскиот баталјон на Одредот за специјални намени на Армијата на Република Македонија. Припадниците на овој баталјон ќе го сочинуваат следниот контингент на македонската армија во мисијата ,,Слобода за Ирак,,.
XS
SM
MD
LG