Достапни линкови

Вашингтон: Можни терористички напади во Узбекистан


Американскиот Стејт Департмент соопшти дека добил информација дека терористи можеби планираат напад во Узбекистан за време на прославата на денот на независноста на почетокот на идниот месец. Американските граѓани се предупредени да преземат соодветни мерки на безбедност. Во текот на оваа година во Узбекистан се случи серија самоубиствени напади.
XS
SM
MD
LG