Достапни линкови

Париз: 60 години од ослободувањето од нацистичката окупација


Во Париз денеска се прославува 60 годишнината од одлободувањето од нацистичката окупација. Одбележувањето е со паради на француски и американски воени возила и забава во стилот на 40 –тите години од минатиот век.
XS
SM
MD
LG