Достапни линкови

Пекинг: Киза и Казахстан разгледуваат можност за изградба на гасовод


Кина и Казахстан ја разгледуваат можноста за изградба на гасовод од Централна Азија до Западна Кина, пишува Чајна Дејли. Според весникот гасоводот ке чини илјадници милиони долари и ке се поврзе со кинескиот источен гасовод.
XS
SM
MD
LG