Достапни линкови

Дарфур: Посета на британскиот шеф на дипломатијата Џек Строу


Британскиот министер за надворешни работи Џек Строу денеска го посети суданскиот регион Дарфур каде што има околу 55 илјади бегалци. Строу, по разговорите во Картум со суданските власти изјави дека Велика Британија финансиски ќе помогне во надминувањето на кризата во Дарфур, но ја исклучи можноста од испраќање британски војници во регионот.
XS
SM
MD
LG