Достапни линкови

Атина: Грчки војник се убил во несреќен случај


Грчки војник кој на Олимписките игри во Атина ја обезбедувал патеката за натпреварите во дисциплината маунт бајк изутрината најверојатно се убил во несреќен случај, јавуваат агенциите. Според грчката полиција, војникот се убил од својата пушка. Истрагата како дошло до тоа е се уште во тек.
XS
SM
MD
LG