Достапни линкови

Бангладеш: 18 лица загинаа повеќемина повредени на митинг на опозицијата


Осумнаесет лица загинаа, а повеќе се повредени во напад на опозициската Лига Авами во Бангладеш, соопштија денеска претставници на партијата. На вчерашниот митинг во организација на партијата се фрлени неколку експлозивни направи се фрлени меѓу учесниците при што се повредени стотици луѓе. Оваа партија од почетокот на годината организираше повеќе штрајкови во рамки на кампањата со цел да се смени владата.
XS
SM
MD
LG