Достапни линкови

Атина: 1400 пактечиња забранети супстанци пронајдени кај грчкиот тренер Цекос


Грчките медиуми јавија дека во канцелариите на грчкиот тренер Христос Цекос се пронајдени 1400 пакетчиња анаболичка дрога и други забранети супстанци. Цекос е тренер на грчките спринтери Кентерис и Таноу кој се повлечени од олимписките игри. Во меѓувреме шефот на грчкиот олимписки тим Јанис Пападојанакис поради оваа афера понуди оставка.
XS
SM
MD
LG