Достапни линкови

Вашингтон: САД сеуште ја сметаат Чеченија за дел од Русија


Американскиот Стејт Департмент изјави дека Вашингтон се уште Чеченија ја смета за дел од Русија. Ова е соопштено по приговорите од Москва поради тоа што на самопрогалсениот меинистер за надворешни работи на Чеченија Илијас Ахмадов му е одобрен азил во Соединетите Држави. Руското министесртво за надворешни работи оцени дека оваа одлука покажува оти Вашингтон има двојни стандарди во борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG