Достапни линкови

Багдад: Киднапиран американски новинар


Еден американски новинар е киднапиран во Ирак додека правел репортажа за археолошките наоѓалишта во Насирија, изјави градоначалникот на таа област Аднан ал Шарифи. Новинарот Миках Гарен е киднапиран од непознати лица на локалниот пазар во Насирија. Тој е оснивач и директор на Фор Корнерс медиа компанија специјализирана за документарен програм.
XS
SM
MD
LG