Достапни линкови

Наџаф: Продолжуваат судирите


Судирите мегу приврзаниците на радикалниот свештеник Моктада ал Садр и американските и ирачките сили продолжија и денеска во ирачкиот град Наџаф. Тие следат по неуспешните преговори мегу шиитските бунтовници и ирачките и американските претставници со кои требаше да се стави крај на судирите во Наџаф.
XS
SM
MD
LG