Достапни линкови

Индија: Најмалку 15 загинати во експлозија


Најмалку 15 лица загинаа, меѓу кои има и деца, во експлозија на бомба за време на дефилето по повод одбележувањето на националниот празник Денот на независност на Индија. Експлозијата се случила во индиската провинција Асам, соопшти полицијата. Во провинцијата Асам веке подолго време има судири предизвикани од племиња кои бараат независност или поголема автономија.
XS
SM
MD
LG