Достапни линкови

Рим: Екстремистичка група повикува на напади во Италија


Екстремистичка група која тврди дека е поврзана со терористичката мрежа Ал Каида денеска ги повика сите приврзаници да ги нападанат сите цели во Италија бидејки земјата не го почитувала дадениот рок да ги повлече своите војници од Ирак. Во соопштението објавено на интернет, групата Абу Хафс ал Масри посочува дека италијанскиот премиер Силвио Берлускони е една од целите и предупредува дека нападите нема да престанат се додека Ирак не биде безбеден.
XS
SM
MD
LG