Достапни линкови

Тбилиси: Примирје меѓу Грузија и сепарастичкиот регион Јужна Осетија


Денеска, како што јавуваат агенциите, стапи во сила примирјето меѓу Грузија и сепаратистичкиот регион Јужна Осетија. Во престрелките меѓу владините сили и бунтовниците што се случија во изминативе неколку дена, загинаа четири лица, а десетина беа повредени.
XS
SM
MD
LG