Достапни линкови

Киев: Рамсфелд во Украина


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд присигна во Украина кеде што на Крим разговара за воената соработка со министерот за одбрана Јевен Марчук и претседателот Леонид Кучма. Попладенто Рамсфелд ќе отпатува за Санкт Петерзбург на средба со рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов.
XS
SM
MD
LG