Достапни линкови

Тбилиси: Најмалку тројца Грузијци убиени


Грузијската полиција соопшти дека најмалку тројца грузијци биле убиени и неколкумина повредени во престрелките до кои дошло во грузискиот регион Јужна Осетија. Претходно, претставници на овој регион кој сака да се одвои од Грузија изјавија дека грузиските сили веќе два дена гранатирале неколку погранични села во Јужна Осетија.
XS
SM
MD
LG