Достапни линкови

Багдад: Советот за безбедност на ОН гласа за продолжување на мисијата во Ирак


Советот за безбедност на Обединетите Нации се очекува денеска да се изјасни дали ќе ја продолжи мисијата во Ирак. Таа мисија беше повлечена по нападот врз нејзиното седиште во Багдад пред една година и во кој загинаа над дваесет луѓе.
XS
SM
MD
LG