Достапни линкови

Авганистан: Посета на Доналд Рамсфелд


Американскиот државен секретар Доналд Рамсфелд пристигна во Авганистан на разговори со американските команданти и авганистанските официјални преставници, јавија агенциите. Рамсфелд изјави дека нападите на талибанците и Ал Каеда кои оперираат на границите на Авганистан нема да имаат успех во попречувањето на изборите во оваа земја на 9 окомври.
XS
SM
MD
LG