Достапни линкови

Газа: 12 Палестинци ранети во напад со хеликоптер


Дванаесет палестинци се ранети, од кои тројца потешко кога изутрината израелски хеликоптер истрела ракета во Кан Јунис во Газа. Според израелските сили станува збор за акција против терористичка инфраструктура. Во кампот, според палестински извори, влегле 10 израелски тенка и булдужери кои уништиле 13 напуштени објекти.
XS
SM
MD
LG