Достапни линкови

Подгорица: Состанок на директорите на полициите на балканските земји


Безбедноста во пресрет на Олимписките Игри во Атина и борбата против организираниот криминал во регионот се темите на денешниот состанок во Подгорица на директорите на полициите на Балканските земји. Средбата се одржува на иницијатива на министерствата за внатрешни работи на Црна Гора и на Албанија.
XS
SM
MD
LG