Достапни линкови

Токио: Силен земјотрес во северниот дел на земјата


Силен земјотрес денеска го погоди северниот дел на Јапонија, јавија агенциите, додавајќи дека нема извештаи за евентуални жртви или поголеми штети. Епицентарот на земјотресот со сила од пет запирка шест степени според Рихтеровата скала бил пеесетина киломтери под морското дно. Денеска земјотрес со помал интензитет погодил и неколку држави во Централна Азија.
XS
SM
MD
LG