Достапни линкови

Токио: Пет лица во критична состојба по хаварија во атомска централа


Пет лица се во критична состојба по инцидентот во јапонската нуклеарна централа Михама во Фукуи која автоматски се исклучи по истекување на пара. Вкупно 18 работници биле повредени односно имале проблеми со сцрето и белите дробови. Нема извештаји за радијација.
XS
SM
MD
LG