Достапни линкови

Багдад: Издаден налог за апсење на ирачкиот политичар Амад Чалаби


Ирачкиот истражен суд издаде налог за апсење на ирачкиот политичар Амад Чалаби во врска со проневера на пари. Чалаби бивш член на некогашниот владеачки совет за Си Ен Ен изјави дека од Техерена каде што моментално се наоѓал ке се врати во Ирак за да ги демантира тврдењата оти проневерил пари.
XS
SM
MD
LG