Достапни линкови

Палестина: Оставки на двајца министри во Владата на премиерот Ахмед Куреи


Политичките немири во палестинското раководство не стивнуваат. Денеска двајца министри поднесоа оставки на премиерот Ахмед Куреи. Тензиите се последица на барањата на Запад да се расчисти корупцијата и да се реформираат безбедносните служби на палестинците. Од друга страна, тоа предизвика судири меѓу безбедносните служби милитантите во палестинските редови.
XS
SM
MD
LG