Достапни линкови

Италија: Бригадата Ал Масри, се заканува со напади во Рим поради учеството во Ирак


Бригадата Абу Хафс ал Масри, поврзана со Ал Каеда соопшти дека е подготвена за напади во Италија доколку земјата не ги повлече трупите од Ирак до 15 Август. Рим кој во Ирак има 2700 војници не одговори на овие закани. Исламските групи исто така им се заканија и на Австралија, Полска и Бугарија.
XS
SM
MD
LG