Достапни линкови

Ирак: Закани за убиство на премиерот Ијад Алави


Исламската група Тавхид и Џихад поврзана со терористот Абу Мусам ал Заркави се закани преку интернет дека ќе ги убијат премиерот на Ирак, Ијад Алави и други официјални лица. Оваа група на Ал Заркави ја презеде одговорноста за неколку самоубиствени бомбашки напади во Ирак.
XS
SM
MD
LG