Достапни линкови

Белград: Неофицијална посета на Црвенковски, Костов и Бучковски


Во Белград вечер ќе се одигра пријателски натпревар меѓу кошаркарските репезентации на Србија и Црна Гора и на Соединетите Држави. На спектаклот кој е подготовка за Олимписките игри во Атина, како што е најавено, ќе го следат многумина странски државници. Меѓу нив, претседателот Бранко Црвенковски и премиерот Хари Костов, како и министрите за одбрана на неколку земји од Југоисточна Европа.
XS
SM
MD
LG