Достапни линкови

Тјумен: 15 загинати во хеликоптерска несреќа


Во падот на рускиот хеликоптер Ми – 8 во сибирската област Тјумен на границата со Казахстан загинале сите 15 патници и членови на екипажот, јави Итар Тасс. За сега не се знаат причините за несреќата. Светските агенции јавија дека денеска се случила уште една хеликоптерска несреќа. Во Пакистан се урнал воен хеликоптер со околу 16 лица. Полицијата досега открила 4 тела, но нема информации за преживеани.
XS
SM
MD
LG