Достапни линкови

Пекинг: Најмалку едно дете убиено во напад на градинка


Најмалку едно дете било убиено, а две други биле повредени кога домаќинот во една градинка во Пекинг со нож нападнал петнаесетина деца и три воспитувачки. Кинеските медуми јавуваат дека напаѓачот бил уапсен и оти засега се уште не се познати мотивите за ова злосторство.
XS
SM
MD
LG