Достапни линкови

Будимпешта: Стотина лица евакуирани во Унгарија поради поплави


Околу 100 –тина лица се евакуирани ноќеска од источните делови на Унгарија поради поплавите што го зафатија регионот. Поплавите предизвикани од големите дождови направија големи штети и во соседните Романија и Словачка.
XS
SM
MD
LG