Достапни линкови

Рафа: Најмалку тројца загинати Палестинци во експлозија


Најмалку 3 палестинци загинале, а 10 се ранети изутрината во експлозија во бегалскиот камп Рафа на југот на Газа, јавија агенциите повикувајки се на болнички извори. Според очевидци, причина за експлозијата во која бил повреден и палестински камерман на Ројтерс, била стрелба од израелски воени хеликоптери.
XS
SM
MD
LG