Достапни линкови

Лондон: Британците постојано под терористичка закана


Британците веруваат дека се под постојана закана од терористички напади. Во најновото соопштение на министерството за внатрешни работи се вели дека тероризмот останува реална и сериозна закана поради што мерките за безбедност во Британија постојано се на едно од највисоките нивоа.
XS
SM
MD
LG