Достапни линкови

Парагвај: Стотици ранети во пожар во трговски центар


Скоро триста луѓе загинале и стотици други биле ранети во пожарот во трговскиот центар во парагвајскиот главен град Асунсион, јавуваат агенциите. Полициски извори наведуваат дека бројот на жртвите бил толку голем поради тоа што луѓето задолжени за безбедноста на продавниците ги заклучиле главните врати на трговскиот центар со цел купувачите да не избегаат без претходно да платат. Се наведува дека пожарот избувнал поради експлозија на гас во една кујна во центарот.
XS
SM
MD
LG