Достапни линкови

Техеран: Иранскиот шеф на дипломатијата ги отфрла обвинувањата


Иранскиот министер за надворешни работи Камал Карзаи синока ги отфрли обвинувањата дека неговата земја ја загрозува безбедноста во Ирак. Карзаи во контекст на обвинувањата дека Иран е првиот непријател на Ирак изјави дека неговата земја само се обидува да им помогне на ирачките власти побрзо ги надминат проблемите.
XS
SM
MD
LG