Достапни линкови

Мосул: Најмалку четири жртви и десетици повредени во експлозија на автомобил бомба


Најмалку четири лица загинаа, а 34 се ранети во експлозија на автомобил бомба која се случила пред полициска станица во северен Ирак во градот Мосул. Во текот на нокта пак во судири мегу американските сили и милитантите загинаа најмалку десет лица, а 19 се ранети.
XS
SM
MD
LG