Достапни линкови

Пекинг: Кинескиот претседател остро се спротиставил на продажбата на оружје од САД за Тајван


Кинескиот претседател Ху Џинтао, во синоќешниот телефонски разговор со американскиот претседател Џорџ Буш остро се спротивставил на можната продажба американско оружје на Тајван. Како што јавуваат агенциите, Тајван планирал да купи од Соединетите Држави анти ракетни системи, авиони и подморници во вредност од осумнаесет милијарди долари.
XS
SM
MD
LG