Достапни линкови

Вашингтон: Ал Каеда повторно се заканува


Исламисти поврзани со Ал Каеда денеска лиферуваа преку интернет уште една закана против европските држави кои ја подржуваат политиката на американскиот претседател Џорџ Буш. Нема да се воздржиме да пролееме крв во сите делови на Европа и ги повикуваме нашите единци од Италија, од Британија, од Бугарија и сите европски држави да се подготват за борба, се вели во пораката на Абу Хафс ал Масри Бригадата. Пораката е поврзана со онаа од пред три месеци испратена до европските држави од Осама Бин Ладен. Автентичноста на пораката се уште не е верификувана.
XS
SM
MD
LG