Достапни линкови

Турција: 25 загинати и 20 повредени во судир меѓу автобус и камион


Во Турција во судир меѓу автобус и камион загинале најмалку 25, а се повредени 20 лица. Како што јави агенцијата Анатолија, несреќата се случила во провинцијата Ержинчан.
XS
SM
MD
LG