Достапни линкови

Шпанија: Поради пожари, евакуирани илјада лица


Дивите огнови во Шпанија и натаму се вон контрола. Досега се уништени околу 14 илјади хектари шума во регионите Хуелва и Севиља. Околу 1000 луѓе се евакуирани, а во гаснењето учествуваат 500 пожарникари со 30 авиони со водени бомби.
XS
SM
MD
LG