Достапни линкови

Северна Кореја: 460 севернокорејци пребегаа во Јужна Кореа


Северна Кореја соопшти дека 460 те нејзини граѓани кои слетаа во Јужна Кореја се жртви на планирано кидапирање што преставува меѓународен терористички криминал. Јужна Кореја не соопшти многу информации за овој досега најголем пребег на севернокорејците. Се претпоставува дека тие допатувале во Јужна Кореја од Виетнам.
XS
SM
MD
LG