Достапни линкови

Софија: Пристигнаа посмртните останки на Георги Лазов убиен во Ирак


Бугарското минстерство за надворешни работи соопшти дека ги добиле посмртните останки на возачот Георги Лазов првиот бугарски заложник кој беше убиен во Ирак. Неговото тело беше најдено во реката Тигар. Тој беше киднапиран заедно со Иваило Кепов чија судбина останува непозната. Бугарија има 470 војници во Ирак.
XS
SM
MD
LG