Достапни линкови

Кашмир: Немири предизвикани од муслиманските сепаратисти


Во текот на ноќта, како што јавуваат агенциите, имало судири во индискиот дел на Кашмир. Муслиманските сепаратисти нападнале хотел во Дал Лејк, летен главен град на Кашмир за да докажат дека не биле поразени како што тврделе локалните власти. Во судирите загинале 2 милитанти и 5 индиски војници, а 6 војници биле ранети.
XS
SM
MD
LG