Достапни линкови

Каиро: Средба на Колин Пауел со египетскиот државен врв


Израелско – палестинскиот конфликт и Ирак, се во фокусот на разговорите што денеска во Каиро се водат меѓу американскиот државен секретар Колин Пауел и египетскиот државен врв. Пауел претходно беше во посета на Будимпешта каде што на унгарската Влада и се заблагодари за испраќањето на 354-те војници во Ирак.
XS
SM
MD
LG