Достапни линкови

Багдад: Убиен заменик директорот на болницата, во терористички напад


Во Багдад синоќа е убиен заменик директорот на болницата во терористички напад, соопшти ирачкото минсистерство за здравје. Во последниве месеци напаѓачите во Ирак убија неколку високи официјални лица обвинувајќи ги дека соработувале со американските сили. Инаку во минофрлачки напад изутрината во Багдад загина еден цивил, а еден е ранет, јавија агенциите повикувајќи се на очевидци.
XS
SM
MD
LG