Достапни линкови

Будимпешта: Пауел изрази надеж дека Унгарија ќе го продолжи присуството во Ирак


Американскиот државен секретар Колин Пауел и се заблагодари на Унгарија за учеството во коалицијата во Ирак со 354 војници. Пауел во Будимпешта изрази надеж дека унгарскиот парламент ќе го продолжи присуството на контигентот во Ирак и по завршувањето на мандатот на крајот од годинава. Пауел во рамките на турнеата треба да ги посети и Саудиска Арабија, Кувајт, Босна и Полска.
XS
SM
MD
LG